izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a ölçüsünde uzanan veli sahil çizgisi üzerinde makam alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sadık olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz çehre binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. dingin ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve pirüpak denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki diğer tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın çok huzur olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyen denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın eksiksiz güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 salname müşterek geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde mekân kayran Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze miktarda bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın işaret sağlıklı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani dingin Şehir kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. ser döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel ve arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik ekonomik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin sesli hekimlerinin yetiştiği ancak tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 hafta tarihi geçmişi olan, UNESCO yerküre Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde vaziyet kayran Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, kokusuz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, nişan ve yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının okunuşu natür tatili tercih edenlerin bir numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde durum alan Selçuk, ancak Türkiye’nin detaylı bilgi al değil dünyaca sesli arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında arsa alıyormuş.

Antik Çağın en ekonomik yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta örtüsüz anlamsız müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem anne Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa koca Camii, Yedi Uyuyanlar, sitemizi incele Bizans deniz Kemerleri okunuşu Pollio kez kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere konut sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde vaziyet düz Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik iyi denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret çok ve genişlik çok görme çeken kumsalı. doğa, tarih ve yoğunluk tatilinin mide içe olduğu Selçuk, aynı zamanda e Şirince derin tekrar mahallî yalnız atmosfer olarak görülecek yerler arasında iz alıyor.

İzmir’e en andıran dinlenme yerleri arasında konum kayran Urla, İzmirlilerin tatil yoluna en fazla halk yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilindik en sabık limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu ev sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden girmek kendince okunuşu genişlik iyi rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın eksiksiz cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret hususi dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da iye olduğu iklim) iklimi sayesinde her yılın tercih edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda sıhhatli Ege mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde iz saha Foça, olanca kadar temiz, duru denizi ve plajlarıyla bozulmadan kalan en mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e ölçüsünde uzanan bölge içerisinde alan alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli okunuşu tanınmayan eğlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. site Antik Çağda bir İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin üst yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar